Úvod Služby Internetový marketing

SEO - Optimalizace pro vyhledávače


Pod známou zkratkou „SEO“ se skrývá anglický název „search engine optimization“, neboli česky „optimalizace pro vyhledávače“. V současné době se jedná o jednu z nejefektivnějších metod propagace na internetu vůbec.


Při správně provedené optimalizaci pro vyhledávače se vaše internetová stránka bude na vámi vybraná klíčová slova vyskytovat v první desítce vyhledávání na tom vyhledávači, pro který se optimalizuje (na českém internetu jde obvykle o dva vyhledávače - Seznam a Google). Tohoto lze docílit zlepšení kombinace dvou hlavních faktorů, podle kterých se vyhledávače rozhodují – tj. obsah stránky a její popularita.


Co je na SEO tak jedinečného? Jde především o vysokou návratnost investice a její předvídatelnost. Google i Seznam totiž zveřejňují hledanost slov, lze tedy snadno odhadnout, kolik návštěvníků se pomocí SEO podaří získat a tedy i to, jaké navýšení zisku tímto získáme. Návratnost investice přitom u SEO bývá v porovnání s ostatními druhy internetové propagace velmi vysoká.


Další výhodou SEO je to, že stránku s vaší nabídkou uvidí pouze ti, kteří ji na internetu aktivně hledají, tzn. každý návštěvník je zároveň potenciálním zákazníkem a konverzní poměry jsou tím pádem velmi příznivé – samozřejmě za předpokladu, že jsou zvolena ta správná klíčová slova.


Jedinou nevýhodou SEO je fakt, že výsledky nejsou vidět hned – vaše stránka bude ve výsledcích vyhledávání stoupat postupně a viditelné výsledky lze očekávat až po zařazení mezi první desítku vyhledávání. Toto je obvykle otázka řádově týdnů až několika měsíců, proto doporučujeme SEO doplnit PPC kampaněmi – v některých případech, kdy je konkurence na vybraných klíčových slovech opravdu vysoká, je možné PPC kampaněmi SEO zcela nahradit.


Máte-li zájem o více informací ohledně tohoto druhu propagace, jsme schopni pro vám sestavit cenovou nabídku na míru, stačí využít našeho kontaktního formuláře.

Úvodní strana | O nás | Služby | Reference | Kontakt | Mapa webu
Copyright © 2016 Direct-services s.r.o.